Siódmego grudnia odbyła się dwunasta już edycja międzynarodowego turnieju karate kontaktowego Kokoro Cup. Kibice zgromadzenie w hali przy ulicy Staffa, jak zwykle mieli okazję obcować z karate prezentowanym na najwyższym światowym poziomie. Zjawiskowe walki i pokazy z udziałem młodych adeptów karate kyokushin pozwalały odczuć ducha tej wyjątkowej sztuki walki.

W turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii i Polski. W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku kobiety i mężczyźni rywalizowali równolegle – w otwartej kategorii wagowej walczyli zarówno mężczyźni i kobiety.

W konkurencji kobiet zwyciężyła japonka Momo Fujihara, która w finale pokonała Jurgitę Vencaite. Z kolei w walce o brąz Agata Kozubowska została pokonana przez Annę Bojdę, a w kategorii męskiej brąz wywalczył Kazuhisa Mikami pokonując mocnymi kopnięciami Juriego Dumę.

Finał męski po zaciętej walce wygrał reprezentant Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin Marek Odzeniak, w drugiej dogrywce, pokonując prezentującego jak na swój młody wiek znakomite możliwości reprezentanta Szwecji Aliego Haydera.

Tegoroczna edycja gali jak zwykle spełniła oczekiwania tłumnie przybyłych kibiców.

12 edycję Kokoro CUP współfinansowali: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.