Szanowni Goście Kokoro Cup! W imieniu organizatora informujemy o ograniczonej ilości miejsc parkingowych przy hali sportowej. Polecamy skorzystanie z parkingów „Parkuj i Jedź”, które znajdują się przy stacjach:
– Metro Marymont
– Metro Wawrzyszew
– Metro Młociny

Kokoro Cup 12 (2019)

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 12 edycja Gali Kokoro Cup. W tym roku odbędzie się rywalizacja kobiet i mężczyzn w kategorii open. Poniżej przedstawiamy program turnieju:

17.00 – Ceremonia Otwarcia Turnieju.
17.25 – pokaz karate dzieci
17.35 – film MŚ – cześć pierwsza
17.45 – pokaz technik stosowanych w walce sportowej – Andrzej Horna – Marian Zając
17.55 – walka Róża Stańko vs Oliwia Kurzątkowska
18.05 – walka Paweł Czerniakowski vs Konrad Kozubowska
18.15 – pierwsza walka turnieju Agata Kozubowska vs Jurgita Vencaite
18.25 – druga walka turnieju Anna Bojda vs Momo Fujihara
18.35 – trzecia walka turnieju Tomasz Bodzioch vs Kazuhisa Mikami
18.45 – czwarta walka turnieju Yuri Duma vs Marek Odzeniak
18.55 – trzecia część filmu o MŚ
19.05 – występ artystyczny Zuzanna Lenkiewicz
19.15 – walka o 3 miejsce kobiet
19.25 – walka o 3 miejsce mężczyzna
19.35 – walka finałowa kobiet
19.45 – walka finałowa finałowa mężczyzn
20.00 – Ceremonia dekoracji
20.20 – sayonara party

Transnisja TV z Kokoro Cup 12

Dla miłośników turnieju, którym nie uda się dotrzeć do Warszawy przygotowaliśmy relację na żywo. Będzie można ją tutaj oglądać. Rozpoczynamy w sobotę 7 grudnia od  godziny 17:00.

 

Treningi Tsukagoshi 2019

W związku z organizacją KOKORO CUP 12 do Polski przyjeżdżają zawodnicy z Japonii razem z Shihan Takayuki Tsukagoshi.

 

Dlatego korzystając z obecności Shihana zostaną zorganizowane dwa treningi prowadzone przez niego.

 

Pierwszy trening odbędzie się w IPPON DOJO w piątek 6.12.2019 roku g. 18.00-19.30 – Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 95.
Drugi trening odbędzie się w BKKK DOJO w poniedziałek 9.12.2019 roku g. 17.00-19.00 – Warszawa, ul. Staffa 3/5.

 

Shihan Takayuki Tsukagoshi był już naszym gościem i dwa lata temu poprowadził bardzo ciekawe seminarium kumite. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału prosimy o zapoznanie się ze szczegółami.

 

INSTRUKTOR:
Shihan Takayuki Tsukagoshi – dwukrotny Mistrz Świata w kategorii open z 2007 roku, wielokrotny Mistrz Japonii.

 

PROGRAM:
– 6 grudnia 2019 – IPPON DOJO
– 9 grudnia 2019 – BKKK DOJO

Tematem treningów będzie doskonalenie techniki, ido-geiko, taktyka oraz kombinacje stosowane w walkach.

KOSZT UDZIAŁU W TRENINGACH:
Dla członków klubów MMazur Branch – 0 zł
Dla członków pozostałych klubów WKO Shinkyokushinkai – 30 zł
Pozostali – 50 zł
Płatności na miejscu przed treningami.
W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna.

Kokoro Cup 12 (2019)

 

Drodzy wolontariusze, już 7-8 grudnia odbędzie się Kokoro Cup 12 i Kokoro Cup Juniors. Aby jak najlepiej przygotować się do imprezy zapraszamy Was na spotkania informacyjne – prosimy zapoznać się ze szczegółami:

Osoby zainteresowane wsparciem organizacji KOKORO CUP 12 w charakterze wolontariusza prosimy o zgłaszanie się osobiście do recepcji klubu lub przez wysłanie e-maila na adres: info@ckf-bielany.pl. Osoby poniżej 12 roku życia mogą zostać wolontariuszami po akceptacji Shihana lub Sensei.

SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA WOLONTARIUSZY:

Piątek 29 listopada – spotkanie godz. 19.00
Sobota 30 listopada – pomoc przy Turnieju Mikołajkowym – początek g. 9:00
Czwartek 5 grudnia – spotkanie godz. 20.15
Piątek 6 grudnia
– prace organizacyjno-przygotowawcze od godz. 16.00
– spotkanie organizacyjne ok. godz. 18.00
Sobota 7 grudnia – od godz. 13.00
Niedziela 8 grudnia – od godz. 9.00

Kokoro Cup Juniors 2019

Dzień po Kokoro Cup 12 odbędą się zawody młodszych karateka w formie turnieju.

Będzie to pierwsza edycja Kokoro Cup Juniors. Zawody odbędą się w niedzielę 8 grudnia 2019.

W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy i zawodniczki z roczników 2003, 2004, 2005, 2006 i 2007. Będą oni rywalizować w konkurencji kumite w formule semi-contact. Szczegóły na temat tych zawodów można znaleźć w komunikacie zamieszczonym poniżej:

Komunikat Kokoro Cup Juniors
Invitation Kokoro Cup Juniors

Kokoro Cup 12 (2019)

Znamy już datę 12 edycji turnieju Kokoro Cup. Gala odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w hali sportowej w Warszawie przy ul. Staffa 3/5.

Tak jak w latach ubiegłych również ta edycja będzie szczególnym wydarzeniem. W gali wezmą udział najlepsi zawodnicy z Polski, Europy i Japonii.

Wkrótce zaczniemy przybliżać sylwetki zawodników, którzy wystartują w tegorocznej edycji gali.

 

Kokoro Cup 11 już za nami. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej fotorelacji z Meczu Karate Shinkyokushin Polska vs. Japonia, który zakończył się remisem 6:6.

 

Fot. Maciej Sitek

Kolejna, bo już 11 edycja gali Kokoro Cup, odbywająca się 15 grudnia w hali sportowej przy ulicy Staffa 3/5, jak zwykle przyniosła masę emocji.

Tym razem turniej odbył się w odmiennej względem poprzednich lat formule, bowiem zdecydowano się na organizację tego cyklicznego wydarzenia w postaci meczu między Polską a Japonią. Taka decyzja była motywowana symbolicznym rokiem 2018, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami.

Formuła meczowa różniła się od turniejowej tym, że zwycięstwo zawodnika nie skutkuje jego awansem do dalszej fazy turnieju, a przyznaniem konkretnej liczby punktów (3 za zwycięstwo, 1 za remis, 0 za porażkę) na konto jego kraju. Mecz zakończył się wynikiem 6:6.

Pierwsze trzy walki zakończyły się remisem, dopiero dwa ostatnie starcia przyniosły rozstrzygnięcie. W jednej z nich reprezentantka Japonii Momo Fujihara pokonała Agatę Winiarską, zdobywając 3 punkty na rzecz reprezentacji Japonii, która od tej pory zaczęła prowadzić. Wynik jednak szybko się wyrównał, w ostatniej walce tego wieczoru Maciek Mazur, reprezentant gospodarzy, wygrał pojedynek z młodym Yusaku Watanabe po wyjątkowo widowiskowym starciu. Zarówno młody team z Japonii jak i dużo bardziej doświadczona ekipa z Polski pokazali się z najlepszej strony prezentując karate na światowym poziomie. Remisowy wynik świadczy o tym, że polskie karate nie odbiega poziomem od tego w wykonaniu Japończyków.

Walkom uroku dodały elektryzujące pokazy. Mogliśmy podziwiać pokaz kata w wykonaniu czterokrotnego Mistrza Europy Konrada Kozubowskiego, czy wspólny pokaz dwóch skrajnych pokoleń – młodego adepta sztuki karate, Kuby Kuklińskiego i 88-letniego Powstańca Warszawskiego, sensei Mieczysława Marszałka. Ten ostatni był szczególnie wzruszający, pokazał on, że droga karate to ścieżka, którą podążamy całe życie oraz że jest to sport dla każdego, od najmłodszych do najstarszych. Mieliśmy również przyjemność posłuchać znakomitego występu muzycznego w wykonaniu Zuzi Lenkiewicz.

Wydarzenie uświetniły też sylwetki zasłużonych Karate Shinkyokushin osobistości, m.in: wiceprezydenta WKO Isao Kobayashiego, prezydenta EKO Koen Scharrenberga czy dwukrotnego Mistrza Świata w wadze lekkiej, który poprowadzi seminarium szkoleniowe – Ko Tanigawy.

Mecz Polska-Japonia był od początku do końca zorganizowany w atmosferze szacunku i zasad fair-play. Wzajemny respekt zawodników po morderczych walkach to obraz tego na czym polega Karate Kyokushin i jakie wartości za sobą niesie. Kiedy emocje po Kokoro Cup 11 opadną, karatecy z Polski zaczną powoli myśleć jak udźwignąć odpowiedzialność organizacji Wagowych Mistrzostw Świata, które miałyby zostać zorganizowane w Warszawie w 2021 r. Byłby to ogromny zaszczyt dla naszego kraju i kolejny po Mistrzostwach Europy w 2015 r. kamień milowy w promocji polskiego karate.

Dla kibiców i sympatyków karate, którym nie uda się przyjechać do Warszawy zapraszamy do oglądania na żywo relacji z Meczu Karate Shinkyokushin – POLSKA vs. JAPONIA.