Słów kilka o Kokoro CUP

Kokoro Cup jest to cykl gal podczas, których główną atrakcją jest turniej karate kontaktowego w Otwartej kategorii wagowej.

Pierwszy impreza z cyklu Kokoro Cup odbyła się w 2007 roku w Warszawie. Wówczas reprezentant BKKK Karol Cieśluk podejmował w walce wieczoru utytułowanego Alejandro Navarro z Hiszpanii.  Od 2007 roku Bielański Klub Kyokushin Karate cyklicznie organizuje ten prestiżowy turniej karate Kyokushin w formule Open.

Już 2 Grudnia 2023 r. odbędzie się 16 edycja Kokoro Cup. W tym roku będzie to turniej open dla zawodników i zawodniczek rywalizujących w otwartej kategorii wagowej. Zawodnicy będą rywalizowali tak jak na Mistrzostwach Świata zgodnie z przepisami Światowej Organizacji Karate (WKO).

Przez te wszystkie lata turniej niezmiennie przyciągał najlepszych zawodników, którzy przyjeżdżali do Warszawy walczyć o zwycięstwo. Wśród utytułowanych zawodników można wymienić choćby: Krzysztofa Habraszke, Macieja Mazura, Oresta Proca, Kazuye Yamamoto, Ilye Yakovleva oraz wielu innych. Kokoro Cup od początku rozgrywane jest w formule Open – zawodnicy rywalizują w jednej kategorii bez podziału na dywizje wagowe. Jest to najbardziej zaawansowana forma rywalizacji w Karate Kyokushin wymagająca niezwykłego hartu ducha oraz umiejętności technicznych. Tym bardziej ze względu na wysoki poziom sportowy Bielański Klub Kyokushin Karate jest bardzo dumny z wyników swoich wychowanków, do tej pory Marek Odzeniak zwyciężał w 2009 r. Natomiast Maciej Mazur zwyciężał trzykrotnie w 2011, 2013 i 2016 roku.

„Co roku gala zyskuje na popularności. Konfrontujemy coraz mocniejszych zawodników z całego świata. Dbamy o najmniejsze szczegóły widowiska.”

— Sensei Mariusz Mazur

Bielański Klub Karate - Organizator Turnieju

bkkk_wko

Organizatorem Kokoro Cup jest Bielański Klub Kyokushin Karate- BKKK oraz Branch World Karate Organization – WKO z siedzibą w Tokio, składający się z najprężniej działających klubów Karate Kontaktowego na Mazowszu.
 • BIELAŃSKI KLUB KYOKUSHIN KARATE – Shihan Mariusz Mazur 5 DAN, Sensei Andrzej Niedzielski 3 DAN, Sensei Marek Odzeniak 2 DAN, Sensei Paweł Czerniakowski 1 DAN, Sensei Maciej Mazur 1 DAN, Sensei Roksana Rucińska-Kuciapska 1 DAN
 • KLUB KARATE KYOKUSHIN „IPPON” – Shihan Paweł Orysiak 5 DAN, Sensei Marianna Nurkiewicz 4 DAN
 • MIĘDZYSZKOLNY KLUB KARATE KYOKUSHIN – Sensei Artur Prusiński 4 DAN, Sensei Marian Zając 1 DAN
 • UKS KARATE KYOKUSHIN „SEKAI” – Shihan Grzegorz Jaros 5 DAN
 • STOWARZYSZENIE SPORTÓW WALKI HUSARZ – Sensei Sławomir Grabowski 2 DAN
 • UKS KARATE SHINKYOKUSHIN „KAZOKU” – Sensei Michał Malesa 3 DAN, Sensei Tomasz Malesa 3 DAN, Sensei Kamila Malesa 3 DAN
 • KONECKI KLUB KARATE – Sensei Mateusz Garbacz 3 DAN
 • KLUB KARATE MORAWICA – Sensei Andrzej Horna 4 DAN
 • KLUB KARATE KYOKUSHIN SHODAN – Sensei Maciej Jończyk 1 DAN
 • KLUB KARATE KYOKUSHIN „ARI” – Sensei Marcel Niemczyk 2 DAN, Sensei Adrianna Niemczyk 2 DAN,

Poznaj nasz TEAM

 • Mariusz Mazur

  Sensei Mariusz Mazur

  Pomysłodawca i organizator turnieju